سایر مطالب

دیدنی های چالوس

تاریخ 17 مرداد 1397


اجاره خانه در تهران

تاریخ 21 آذر 1397


روستای میمند در استان کرمان

تاریخ 17 مرداد 1397


جاده اسالم به خلخال

تاریخ 07 شهریور 1398


دیدنی های سرخرود

تاریخ 13 خرداد 1398


دیدنی های رودسر

تاریخ 17 مرداد 1397
تاریخ 16 خرداد 1398


الوویلا در این مقاله علاوه بر اینکه مکان های دیدنی ماسال را برای شما شرح می دهد امکانی فراهم می کند که به راحتی بتوانید ویلایی زیبا از طریق سامانه الوویلا اجاره کرده و اقامتی راحت و مطمئن و مملو از آرامش داشته باشید . لذا تا پایان این مقاله جذاب همراه ما باشید.

اجاره ویلا در ماسال

 

بهتر است هنگام سفر به مکان هایی سفر کنیم که ناشناخته تر مانده اند . ماسال یکی از این مکان ها در شمال کشور است. ماسال شهری در استان گیلان ایران که در کنار کوه‌های تالش واقع شده‌است. مردم این شهر به زبان‌ تالشی سخن می‌گویند. معنی کلمه ماسال کوه وار یا کنار کوه یا دارای کوه است. ماسال از دو قسمت ماسال و شاندرمن تشکیل شده است که هر دو قسمت جاذبه های طبیعی و گردشگری زیبایی دارند.

ییلاق ماسال

ییلاقات ماسال در ارتفاعات ۱۸۰۰ تا ۲۰۰۰ متری استان گیلان قرار دارند. برای رفتن به این ییلاقات منحصربه ‌فرد باید حدود ۲۵ کیلومتر در میان کوه‌های سرسبز و مه‌آلود و دره‌هایی زیبا پیش بروید. یکی از شناخته شده ترین ییلاق های ماسال که اولین ییلاق آن هم است روستای اولسبلانگاه نام دارد. بعد از اولسبلانگاه با ییلاقات دیگری همچون خریدول، سویه چاله، شنبه ‌راه، خال اسپیت و ... روبرو خواهید شد که دیدار از هر کدام از آنان، با توجه به زیبایی‌های بکرشان، می‌تواند تجربه‌ای دلنشین و روح بخش برایتان رقم بزند.

ییلاق ماسال

آبشار رامینه

این آبشار زیبا یکی از مکان های دیدنی ماسال است که جزو آبشار های پر آب هم به حساب می آید می اید. ارتفاع این آبشار ۱۰ متر است که در دل جنگلی زیبا و بکر با ارتفاع ۶۲۹ متر از سطح دریا قرار گرفته است.

ابشار رامینه

 

بازار هفتگی ماسال

بازار هفتگی ماسال در روزهای شنبه، یکی از بازارهای پررونق گیلان است و تمام کالاها در آن عرضه می‌شود. فراورده‌های دامی مخصوصاً پنیر و کره و ترشی‌های محلی به فراوانی در شنبه بازار ماسال عرضه می‌شود. همچنین هنگام نهال‌کاری، انواع و اقسام نهال‌ها مخصوصاً نهال توت در بازار به فروش می‌رسد.

 بازار ماسال

غار های شاندرمن

در شهرستان ماسال تعداد زیادی غار های بزرگ و کوچک وجود دارد که بزرگترین آنها غار «آویشو» است که در ارتفاع 1300 متری از سطح دریا و بین مناطقی همچون «تائی بنه»، «انده چو» و «خماسون» در بستر دره ای کم آب قرار دارد. غار شگفت انگیز آویشو که در جنوب غربی شهر شاندرمن واقع شده یکی از بزرگترین غارهای استان گیلان و در نوع خود یکی از کم نظریترین غارها در سطح کشور است.

غارهای شاندرمن

غار های شاندرمن

 

با کلیک بر روی لینک وبسایت الوویلا می توانید به راحتی ویلای خود را در ماسال اجاره کنید.

 

پارک جنگلی ریزه مندان

این پارک جنگلی و سر سبز یکی از مناطق گردشگری خاص در ماسال محسوب می شود .

قدم زدن در این جنگل بکر و زیبا می تواند روحی تازه به آدمی ببخشد و خاطره ای زیبا برای شما به وجود آورد.

پارک جنگلی

 

امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید.