سایر مطالب

روستای ارنگه

تاریخ 16 بهمن 1397


رزرو آنلاین ویلا

تاریخ 04 تیر 1398


روستای آیینه ورزان

تاریخ 13 بهمن 1397


راهنمای حمل پول در مسافرتهای خارج از کشور

تاریخ 24 مهر 1397


چگونه سفری ارزان داشته باشید؟

تاریخ 17 مرداد 1397


آشنایی با شهرستان ماسال و شاندرمن

تاریخ 15 شهریور 1397

معمولا یکی از محبوب‌ترین سفر‌ها در بین ایرانیان، سفر به خطه سرسبز شمال کشورمان است. از مازندان تا گیلان، همه جا تا چشم کار می‌کند، سرسبزی و زیبایی موج می‌زند. مخصوصا این سفر برای ساکنین پایتخت بسیار مقرون به صرفه خواهد بود، هم از لحاظ هزینه، هم از لحاظ زمان. فاصله تهران تا مازندان یا حتی تا دورترین نقطه در گیلان، زیر چهار ساعت خواهد بود. اما این جزء معدود سفر‌هایی است که از مسیر می‌توانید به اندازه اقامت لذت ببرید.

جاده‌های زیبا نیز باعث شده‌اند که حتی در کوتاه‌ترین تعطیلات، مردم کشورمان حاضر باشند تا ازدحام و شلوغی را تحمل کنند، تا از مناظر طبیعی این قسمت زیبا از کشورمان لذت ببرند. شاید کمتر کسی را بیابید که از زیبایی‌های طبیعی خطه سرسبز شمال لذت نبرد. با وجود اینکه مسیر منتهی به این خطه زیبا، بسیار دیدنی و جذاب است، اما محل اقامت در سفر نیز از اهمیت زیادی برخورد است.

یکی از شهر‌های زیبای کشورمان که در بعضی منابع از آن به عنوان عروس شهر‌های ایران یاد می‌کنند، قطعا رامسر است. همانطور که می‌دانید رامسر جاذبه‌های زیادی را در دل خود جای داده. از طبیعت بکر و سرسبز گرفته، تا مناطق ساحلی، تله‌کابین، روستا‌های تاریخی، آبشار‌های زیبا و حتی چشمه آب‌گرمی عالی که شاید کمتر کسی از آن مطلع باشد.

تمام این زیبایی‌ها باعث می‌شوند که رامسر تبدیل به یک مقصد زیبا برای مسافرت شود. اما این مساله تنها در زمینه شما صدق نمی‌کند. هزاران نفر نیز چنین تفکری را دارند و این موضوع، مساله اقامت در رامسر را بسیار سخت می‌کند.

یکی از معمول‌ترین روش‌های اقامت در رامسر، اجاره ویلا است. متاسفانه هزینه خرید یک ویلا در این شهر زیبا بسیار بالا است و بسیاری از مسافران باید اقدام به اجاره ویلا کنند. اجاره ویلا در رامسر و یا به صورت کلی اجاره ویلا در شمال سالیان طولانی است که رواج دارد. بسیاری از کسانی که دارای ویلای شخصی هستند، در ایام تعطیلات کنار جاده می‌ایستادند و تابلوی اجاره ویلا را در دست می‌گرفتند. آنها به این روش مسافران را جذب خود می‌کردند. این روش شاید هنوز هم به ندرت دیده شود، اما فراموش نکنید که ما در عصر ارتباطات هستیم.

با وجود اینکه این روش قدیمی همواره برای کسانی که اقدام به اجاره ویلا می‌کردند کاربرد داشته، اما برای مسافران ریسک بالایی داشته. برای مردی که اعضای خانواده خود را در ایام تعطیلات به سفر می‌برد بهتر است که از قبل محل اقامتی را رزرو کرده باشد. رزرو محل اقامت تنها در هتل‌ها نمود پیدا می‌کند و در اجاره ویلا در گذشته اصلا سیستم رزرو نداشتیم.

امروزه اگر بخواهید اقدام به اجاره ویلا در شمال و مخصوصا اجاره ویلا در رامسر کنید، تنها کافیست به یک تلفن هوشمند یا رایانه و اینترنت دسترسی داشته باشید.

صاحبان ویلا‌های شخصی در شمال به سایت‌های واسطه می‌آیند و آگهی اجاره ویلای خود را قرار می‌دهند. این سایت‌ها حتی امکان رزرو ویلا را به شما می‌دهند. به این شکل دیگر برای اجاره ویلا در شمال و یا حتی اجاره ویلا در رامسر، لازم نیست به مقصد برسید و با استرس و اضطراب به دنبال محلی برای اقامت خود و خانواده‌تان بگردید.

اجاره اینترنتی ویلا

شاید برای شما نیز اتفاق افتاده باشد که نیمی از روز شما صرف دیدن ویلای مختلف شده باشد. اما اگر به صورت اینترنتی اقدام به اجاره ویلا در شمال کنید، حتی می‌توانید عکس ویلا‌ها را ببینید. از طرفی می‌دانید که برای مثال رامسر، شهر بزرگی است. از این رو، محل ویلای اجاره شده از اهمیت بالایی برخوردار است. گاهی برای اجاره ویلا در رامسر مجبور هستید از مراکز دیدنی بسیار دور شوید. در صورتی که با اجاره ویلا در رامسر به صورت اینترنتی، می‌توانید از روی نقشه ماهواره‌ای، مکان دقیق ویلا را مشاهده کرده و تمامی مراکز نزدیک به آن را بیابید.

از طرف دیگر شاید یکی از دغدغه‌های شما به عنوان یک مسافر این باشد که محل اقامت خود را با قمیت مناسب تهیه کنید. مخصوصا اگر در زمان شلوغی و تعطیلات به شمال آمده باشید، شاید مجبور شوید در اولین ویلایی که پیدا می‌کنید، اقامت نمایید. حال اگر از طریق اینترنتی اقدام به اجاره ویلا در رامسر نمایید، می‌توانید گزینه‌های مختلف را کنار یکدیگر دیده و آنها را با هم مقایسه کنید. حتی می‌توانید به صورت اینترنتی شماره تماس مالک ویلا را برداشته و با او تماس بگیرید.

در ضمن برخی از این سایت‌های واسطه، اقدام به قرار دادن کد‌های تخفیف نیز می‌کنند. شما با در دست داشتن این کد‌های تخفیف می‌توانید سفر خود را مقرون به صرفه‌تر کنید .

در ضمن برای آن دسته از عزیزانی که نگران امنیت ویلای اجاره‌ای خود هستند نیز، اجاره ویلا در شمال به صورت اینترنتی بهتر خواهد بود. افرادی که بخواهند از نظر امنیتی شما را دچار مشکل کنند، هیچگاه آگهی ویلای خود را داخل اینترنت قرار نمی‌دهند.

سیستم رزرو و اجاره ویلا در شمال به تدریج در حال تکامل پیدا کردن است. مسافران نیز به صورت روز افزون به چنین سایت‌های روی می‌آورند تا از آسایش خود و خانواده‌شان در سفر اطمینان حاصل کنند. برای داشتن آسایش در سفر، بهتر است تمامی مراحل آن را از پیش تعیین کرده باشید و یکی از مهم‌ترین مراحل سفر، انتخاب مکان مناسبی برای اقامت است. به این شکل هم در هزینه و هم در زمان خود صرفه‌جویی کنید و از سفر خود لذت بیشتری ببرید.