سایر مطالب

چرا اجاره ویلا از چادر زدن بهتر است؟

تاریخ 13 بهمن 1397


آبشار شاهاندشت

تاریخ 13 بهمن 1397


جاده اسالم به خلخال

تاریخ 07 شهریور 1398


روستای افجه

تاریخ 16 بهمن 1397


در اردیبهشت به کجا سفر کنیم

تاریخ 21 فروردین 1398


با قلعه تاریخی برغان بیشتر آشنا شوید!

تاریخ 13 بهمن 1397
تاریخ 16 بهمن 1397


اگر به سفر و گردشگری علاقه دارید؛ اما زمان کافی برای سفر به بخش های مختلف ایران ندارید، می توانید در اطراف تهران و کرج، جاهای بسیار زیبایی را پیدا کنید و در این مکانها، حسابی تفریح کنید و خوش بگذرانید. این مکانها را می توانید در عرض یک روز یا دو روز مشاهده کنید و به خانه خود برگردید. در هنگام سفر ، نگران محل اقامت خود نباشید. با استفاده از خدمات اجاره ویلا ، شما می توانید در تمام روستاها و شهرستانهای ایران، ویلای مناسب خود را اجاره کنید. از شما می خواهیم در این نوشته با ما همراه باشید تا با یکی از زیباترین مناطق در اطراف تهران آشنا شوید.

روستای افجه کجاست؟

در 30 کیلومتری شمال شرقی استان تهران، شهرستانی به نام شمیران وجود دارد. روستای «افجه»، یکی از توابع بخش لواسانات در شمیران است. این روستا در منطقه ای کوهستانی و در مجاورت کوه های البرز قرار دارد. آب و هوای روستای افجه، بسیار مطبوع و دلنشین است. در فصل بهار و تابستان، افجه معتدل و دلپذیر است؛ اما در پاییز و زمستان، هوای این روستا سرد می شود.

اجاره ویلا

 

جاذبه ای به نام دشت هویج در روستای افجه

زیباترین و معروف ترین جاذبه روستای افجه، «دشت هویج» است. محلی ها و اهالی این روستا به دشت هویج، «گرچال» یا «گیاه چال» می گویند. علت نام گذاری این منطقه به نام دشت هویج این است که در گذشته، این دشت به کاشت هویج اختصاص داشت؛ اما در حال حاضر، محصول هویج در این مرحله کاشته نمی شود و اثری از هویج را نمی بینید. اگر به مزارع و باغ های سرسبز علاقه دارید، به روستای افجه بروید و در طبیعت زیبای این منطقه گشت و گذار کنید. دورتادور دشت هویج می توان کوه ها، آبشارها و باغ های گیلاس بزرگ را مشاهده کرد.

اگر به کوهنوردی علاقه دارید، به روستای افجه بیایید!

قله های آتشکده، ساکا، یخچال و مهرچال در اطراف دشت هویج قرار دارد. این منطقه، مورد توجه کوهنوردان و علاقه مندان به ورزش است. در فصل های مختلف سال، گردشگران زیادی از دره ها و کوهستانهای روستای افجه دیدن می کنند. کوهنوردان بسیاری هم از مسیرهای کوهنوردی به بالای کوه صعود می کنند تا مناظر زیبای روستای افجه را از بالای کوه ببینند.

آبشارها و رودخانه های پرآب در روستای افجه

زیبایی های روستای افجه با دو رودخانه این روستا چند برابر می شود. رودخانه افجه و رودخانه قبله رود، نام دو رودی هستند که در این روستا جاری هستند.

در فاصله 1.5 کیلومتری شمال شرقی روستای افجه، آبشار 15 متری پرآبی را مشاهده خواهید کرد که آبشار «پسچویک» نام دارد.

آبشار «موآب» نام دیگر آبشار این منطقه است که ارتفاع آن به 180 متر هم می رسد. دورتادور دشت هویج پر از زیبایی های طبیعی و جاذبه های شگفت انگیز است که دیدن آن، شما را شگفت زده می کند.

در همه فصول سال، روستای افجه زیبا و دیدنی است. یادتان باشد بعد از رفتن به روستای افجه، از جاذبه های طبیعی آن عکس بگیرید.

اجاره ویلا

آثار تاریخی روستای افجه

در روستای افجه می توانید آثار به جا مانده از دوران گذشته را نیز مشاهده کنید. حمام تاریخی روستا، قصر قاجار و قلعه سربند یا ساکا از جمله آثار تاریخی روستای افجه است.

مسیر رفتن به روستای افجه

برای اینکه از تهران به روستای افجه بروید، دو راه دارید. شما می توانید از جاده لشگرک عبور کنید تا به لواسان برسید و سپس به روستای افجه بروید. راه دوم نیز یک جاده 8 کیلومتری آسفالته است که به سمت شمال شرقی می رود و شما را به دشت هویج می رساند. شما می توانید در تور روستای افجه ثبت نام کنید و به همراه دیگر افراد به این منطقه ییلاقی بسیار زیبا بروید.

آیا اجاره ویلا در اطراف تهران امکان پذیر است؟

اگر اهل گردشگری باشید، می دانید که پیدا کردن مکان مناسب برای اقامت چقدر اهمیت دارد و در برطرف کردن خستگی سفر شما نقش خواهد داشت.

با استفاده از خدمات اجاره ویلا ، شما می توانید با خیال راحت به سفر و گردشگری بپردازید و از سفر خود لذت بیشتری ببرید. سایت و اپلیکیشن الوویلا، یکی از بهترین و معتبرترین مکانها برای اجاره ویلا است. این سایت به شما این امکان را می دهد که با خیال راحت به اجاره ویلا در اطراف تهران بپردازید. اجاره ویلا در روستای افجه نیز با کمک سایت الوویلا امکان پذیر است و سفر شما را خاطره انگیزتر می کند. تنوع ویلاهای موجود در الوویلا بسیار زیاد است و شما می توانید با توجه به بودجه خود، ویلای مناسب خود را انتخاب کنید.

سفر به روستای افجه، یک تجربه لذت بخش است که هرگز آن را فراموش نخواهید کرد. شما می توانید گردشگری و بازدید از منطقه ییلاقی افجه را یک روزه انجام دهید و از زیبایی های طبیعی این منطقه لذت ببرید.

اگر به اجاره ویلا در روستای افجه نیاز دارید، به الوویلا اعتماد کنید.