اگر به گردشگری دیدن آثار تاریخی علاقه دارید، به شما توصیه می کنیم که بازدید از قلعه تاریخی برغان را حتما در برنامه سفر خود بگنجانید. پس اسباب سفرتان را آماده کنید و چمدانهایتان را حاضر کنید و برای گردشگری آماده شوید. قرار است شما را به روستایی در استان البرز بفرستیم که بسیار زیبا و خوش آب و هوا است. می خواهیم قلعه تاریخی برغان را نشانتان دهیم؛ پس با ما همراه باشید تا همه نکات مهم درباره سفر به این منطقه و اجاره ویلا را به شما توضیح دهیم.

قلعه تاریخی برغان کجاست؟

در روستایی زیبا و بی نظیر به نام «آغشت»، قلعه ای اسرارآمیز وجود دارد که به سبک دژهای اروپایی ساخته شده است. این قلعه خاص و جالب به قلعه تاریخی برغان معروف شده است.

اجاره ویلا

درست است که نام این ساختمان، قلعه تاریخی برغان است؛ اما در روستای آغشت قرار دارد که همجوار منطقه برغان است.

روستای آغشت، جزو شهرستان ساوجبلاغ و از توابع دهستان برغان است. 12 کیلومتر که از برغان رانندگی کنید، به روستای زیبای آغشت خواهید رسید.

آغشت به چه معنا است؟

آغشت از ترکیب دو کلمه آو (به معنی آب) و غشت (به معنی انباشته شدن) به وجود آمده و به معنای جایی است که آب فراوان دارد. آغشت در منطقه ای کوهستانی قرار گرفته و شرایط آب و هوایی خاصی دارد. زمستانهای این منطقه سرد است؛ اما تابستانهای معتدل و دلپذیری دارد. میزان بارندگی در روستای آغشت، بسیار زیاد است و رودخانه های پرآبی دارد. روستای آغشت به روستای کردان کرج هم نزدیک است و جزو مناطق ییلاقی اطراف تهران به شمار می آید. در سفر به این روستا، نگران جای اقامت خود نباشید؛ زیرا با خدمات اجاره ویلا می توانید سرپناهی امن برای خودتان پیدا کنید.

قلعه تاریخی برغان

در روستای آغشت، ساختمان زیبایی را به شکل قلعه مشاهده خواهید کرد که به قلعه تاریخی برغان معروف است و هر ساله، تعداد زیادی از گردشگران را به سمت خود می کشاند.

قلعه تاریخی برغان ، نام یک ساختمان ویلایی و خاص است که توسط یکی از معماران باتجربه ساخته شده است. هنر معماری و خلاقیت را در نمای قلعه تاریخی برغان مشاهده خواهید کرد.

تاریخچه قلعه اغشت

واقعیت این است که قلعه اسرارآمیز روستای آغشت، چندان قدیمی نیست. از زمان ساخت این ساختمان زیبا، تنها 10 سال می گذرد؛ اما نحوه ساخت آن به گونه ای است که گویی در سالهای دور ساخته شده است!

مالک قلعه اغشت

مالک قلعه تاریخی برغان ، فردی نیکوکار به نام آقای اسدی لاری است که در تهران سکونت دارد. آقای اسدی لاری به ایده های خاص و خلاقانه علاقه زیادی داشت و به همین دلیل، این ساختمان را با ایده ای زیبا و متمایز بنا کرد. ساخت داخل ساختمان قلعه اغشت تکمیل نشده است و فقط می توانید نمای بیرونی این سازه زیبا را مشاهده کنید.

وقتی به این قلعه زیبا رسیدید، می توانید در اطراف آن، مناظر بسیار زیبا و خاص را مشاهده کنید. به شما پیشنهاد می کنیم که دوربین عکاسیتان را هم آماده کنید؛ زیرا اینجا یک منطقه خاص و بسیار زیبا است و مناظر فوق العاده زیبایی دارد.

اجاره ویلا

چگونه به قلعه تاریخی روستای آغشت بروید؟

برای اینکه به روستای برغان و بعد آغشت بروید، باید از جاده کرج – گوهردشت، مسیر جاده آتشگاه را پیش بگیرید یا از اتوبان قزوین – کرج، به سمت تابلوی کردان بپیچید و بعد از پشت سرگذاشتن کردان، به برغان برسید. بعد از برغان، به روستای اغشت و قلعه اسرارآمیز روستای آغشت می رسید. شاید از شهرهای دور به این روستا می آیید، بنابراین بهتر است به فکر اجاره ویلا باشید تا دغدغه ای بابت اقامت در سفر نداشته باشید و اذیت نشوید!

اجاره ویلا کردان ، یک راه عالی برای اقامت در اطراف کرج!

اگر به شب برخورد کردید، می توانید از طریق اجاره ویلا ، در یکی از ویلاهای کردان یا اطراف کرج بمانید و صبح به سمت روستای برغان حرکت کنید. در سایت و اپلیکیشن الوویلا، شما می توانید ویلای مناسب خود را در اطراف کرج و کردان پیدا کنید و با مناسب ترین هزینه، اقدام به اجاره ویلا کردان و اطراف کرج کنید. انواع ویلا کردان را با قیمتهای متنوع و امکانات مختلف را در اپلیکیشن الوویلا مشاهده خواهید کرد و می توانید با توجه به بودجه و سلیقه خود اقدام به انتخاب و اجاره ویلا کردان کنید.

دیدنی های روستای آغشت و برغان

دیدنی های این منطقه به قلعه روستای اغشت برغان کرج محدود نمی شود؛ بلکه می توانید مراسم های سنتی و جالب این دو روستا مانند مراسم ریش سپیدان، مراسم پنج شنبه آخر سال، جشن نیمه شعبان، مراسم چهارشنبه سوری و سیزده بدر را مشاهده کنید.

وقتی به روستای برغان سفر کردید، از دیگر دیدنی های این روستا و روستای آغشت، مانند مسجد فراگیر آغشت، گرمابه تارخی اغشت، حسینیه اعظم برغان، درخت چنار کهن مسجد جامع، درخت پیر سپیدارک، پل تاریخی برغان و تپه باستانی قلعه کش کلا دیدن کنید.

از روستای آغشت و برغان، سوغاتی بخرید!

در گردشگری و سفر به روستای برغان می توانید محصولاتی مانند آلوی برغان، عسل، توت، گردو، آلبالو، گوجه سبز و لبنیات محلی را از مردم روستا بخرید و به عنوان سوغاتی به خانه بیاورید.

مردم این دو روستا بسیار خونگرم و مهربان هستند و از مسافران به خوبی استقبال می کنند.

اگر اهل گردشگری و سفر هستید، حتما زمانی را برای بازدید از قلعه تاریخی برغان کنار بگذارید و از طبیعت زیبای این منطقه لذت ببرید.