سایر مطالب

روستای کریک، ماسوله ای دیگر در جنوب ایران

تاریخ 24 مهر 1397


آشنایی با شهرستان ماسال و شاندرمن

تاریخ 15 شهریور 1397


دیدنی های رامسر

تاریخ 17 مرداد 1397


نکات مهم برای اجاره ویلا در شمال

تاریخ 13 بهمن 1397


روستای گیلده کجاست؟

تاریخ 18 مرداد 1398


روستای جابان

تاریخ 16 بهمن 1397




تاریخ 13 بهمن 1397


اگر به گردشگری و سفر در اطراف تهران علاقه مند هستید، به شما توصیه می کنیم که زمانی را برای سفر کردن و بازدید از روستای آتشگاه کرج اختصاص دهید. در این نوشته همه نکات مهم برای سفر به این روستا و اجاره ویلا در اطراف کرج را می خوانید و می توانید سفری عالی و بدون دردسر را تجربه کنید.

روستای آتشگاه کرج کجاست؟

روستای آتشگاه کرج، یکی از زیباترین روستاهای کرج است. فاصله روستای آتشگاه تا کرج، 20 کیلومتر است. آب و هوای این منطقه، معتدل است و هوایی مطبوع و دلپذیر دارد. هم چنین مناظر و چشم اندازهای طبیعی این روستا بسیار فوق العاده و زیبا است. به همین دلیل، روستای آتشگاه کرج به عنوان یکی از تفریحگاه ها و مناطق ییلاقی به شمار می رود که صدها نفر را از تهران و کرج به سمت خود می کشاند. روستای آتشگاه از نظر گردشگری یک منطقه بسیار فعال است.

اگر دلتان یک تفریح درست و حسابی می خواهد، به روستای آتشگاه کرج بروید و از زیبایی های طبیعی این منطقه لذت ببرید. آب و هوای آتشگاه کرج بسیار فوق العاده و عالی است و این روستا را به یکی از پرطرفدارترین روستاهای گردشگری کرج تبدیل کرده است.

جاهای دیدنی آتشگاه کرج

در این روستای خیره کننده، انواع آثار طبیعی مانند کوه، درخت، باغ، چراگاه، زمینهای کشاورزی و خانه های مسکونی روستایی را مشاهده خواهید کرد. باغ و امام زاده پیرپیران هم در روستای آتشگاه قرار دارد که می توانید از آنها نیز دیدن کنید.

روستای آتشگاه کرج، یک منطقه کوهستانی است؛ در نتیجه، با سفر به این روستا می توانید از آرامش و عظمت کوه های این منطقه لذت ببرید. نگران جای خوابتان هم نباشید، با اجاره ویلا کردان یا اجاره ویلا در مناطق مجاور، می توانید شب را آسوده سپری کنید.

اجاره ویلا

 

مسیر رفتن به آتشگاه کرج

برای رفتن به روستای آتشگاه می توانید از جاده کرج – چالوس استفاده کنید. هم چنین می توانید 20 کیلومتر از شمال غربی کرج رانندگی کنید تا به این روستای زیبا برسید.

در روستای آتشگاه کرج، تعداد زیادی مجتمع رفاهی و رستوران وجود دارد و می توانید با خیال راحت در این روستای زیبا، تفریح و گردش کنید. از هر جاده ای که به سمت روستای آتشگاه بروید، تعداد زیادی رستوران و فروشگاه را مشاهده می کنید. هرکجا که احساس کردید خسته شده اید و قادر به ادامه مسیر نیستید، ماشین خود را متوقف کنید و بعد از استراحت به راهتان ادامه دهید.

اما در سفرهای شبانه چه کار باید کنید؟

اگر به شب خوردید و خواستید که استراحت کنید، پیشنهاد ما به شما اجاره ویلا در این منطقه است. شما می توانید شب را در یکی از ویلاهای کردان یا اطراف کرج بمانید و در روشنایی روز، به تفریح و گشت و گذار بپردازید. با استفاده از وب سایت و اپلیکیشن الوویلا، شما می توانید ویلای مناسب و موردنظر خود را در کردان و اطراف کرج پیدا کنید و با خیال راحت، برای اجاره ویلا کردان یا اجاره ویلا در منطقه موردنظر خود اقدام کنید. انواع ویلا کردان در الوویلا وجود دارد و با امکانات مناسب در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

علت نام گذاری روستای آتشگاه چه بوده است؟

دسته ای از مردم روستای آتشگاه، بر این اعتقاد هستند که نام روستا، به دلیل وجود آتشکده ای بزرگ در تپه مهدیخان گرفته شده است؛ اما دسته دیگری اعتقاد دارند که نام روستا با سنگهای چخماق یا آتش زنه روستا ارتباط دارد؛ زیرا در این روستا، حجم زیادی از سنگهای آتش زنه وجود دارد.

با سفر به روستای آتشگاه کرج می توانید از آب و هوای دلچسب و دلنشین این منطقه لذت ببرید و میوه های خوشمزه ای چون توت، گیلاس و گردو را از درخت بچینید و بخورید.

اجاره ویلا

 

در روستای آتشگاه، درختی وجود دارد که عمر آن به بیش از 2 هزار سال پیش برمی‌گردد. مردم روستای آتشگاه برای این درخت، احترام زیادی قائل هستند و آن را مایه برکت روستا می دانند.

در فصل زمستان، روستای آتشگاه معمولا سرد و پوشیده از برف است؛ در نتیجه وسایل لازم و تجهیزات کافی را برای گردشگری و سفر به این روستای زیبا به همراه داشته باشید.

در تعطیلات آخر هفته و روزهای تعطیل سال می توانید به آتشگاه بروید و کلی تفریح کنید؛ اما لطفا در سفر به روستاها و مناطق خارجی شهر، اصول پاکیزگی را رعایت کنید تا مردم روستا از حضور شما در طبیعت شاکی نشوند!

اگر راهی روستای آتشگاه کرج شدید و به دنبال محل اقامت در این روستا بودید، به شما پیشنهاد می کنیم که به سایت و اپلیکیشن الوویلا اعتماد کنید و ویلای مناسب خود را در الوویلا پیدا کنید.

از اینکه تا انتهای این نوشته با ما همراه بودید از شما بسیار ممنونیم. امیدواریم نکات خوبی را درباره این روستای زیبا یاد گرفته باشید. آتشگاه، از آن جمله مکانهای بکر و جذاب برای گردشگری است؛ پس در اولین فرصت، برای سفر به روستای آتشگاه کرج برنامه ریزی کنید.