الوویلا، سامانه اجاره ویلا  اینبار قصد دارد یکی از شهرهای زیبای شمال ایران، شهر رامسر را بیشتر به شما معرفی کند. جاذبه های رامسر به قدری زیاد است که از تماشای آنها سیر نمی شوید. آب و هوای رامسر، معتدل و مرطوب است؛ هم چنین طبیعت فوق العاده ای دارد؛ به حدی که به عروس شهرهای مازندران معروف شده است. اگر عاشق نم باران، قایق سواری در دریا، پیاده روی در جنگل و زندگی مردمان شمالی هستید، سفر به رامسر را در برنامه های تفریحی خود بگنجانید. در این نوشته قصد داریم شما را با سوغات و صنایع دستی رامسر بیشتر آشنا کنیم.

نتیجه تصویری برای رامسر

سوغاتی های رامسر

مردم رامسر، در پخت انواع نان و شیرینی مهارت خاصی دارند. شما می توانید این شیرینی ها و نانهای خوشمزه را تهیه کنید و به شهر خود بیاورید. این شیرینی های خوشمزه، جزو سوغاتی های محبوب رامسر هستند:

1.  رشته به رشته: رشته به رشته، نوعی شیرینی پرطرفدار در استان مازندران است که طعم بسیار خوشمزه ای دارد. رشته به رشته از گردو، هل، رشته آرد برنج، خاک قند و روغن درست می شود.

2.  کوکی و کلوچه: با سفر به رامسر، تا دلتان می خواهد می توانید کلوچه و کوکی بخورید. می توانید چند بسته از این خوراکی های خوشمزه و نرم را هم بخرید و به عنوان سوغاتی رامسر به دوستان خود بدهید.

تصویر مرتبط

3.  برنجک: وقتی به رامسر رفتید، به یکی از شیرینی فروشی های این شهر بروید و برنجک بخرید. برنجک، نوعی شیرینی مجلسی بسیار خوشمزه است که بچه ها و بزرگترها عاشق آن می شوند.

4.  پشت زیک: شیرینی پشت زیک، یکی از مقوی ترین شیرینی های رامسر است. پشت زیک، از کنجد، شکر، عسل، گردو و کره درست می شود و طعم بسیار لذیذی دارد. شما می توانید به جای قند از این شیرینی در کنار چای استفاده کنید.

5.  آغوز نون: در جشن های مازندران، شیرینی خاصی به نام آغوز نون را می بینید. این شیرینی جزو شیرینی های شب یلدا هم به حساب می آید. این شیرینی را خودتان باید امتحان کنید تا به خوشمزگی آن پی ببرید.

6.  قماق: قماق، یک شیرینی خاص است که از آرد گندم، کره، تخم مرغ، جعفری، شوید، شنبلیله و گردو درست می شود. به دلیل مقوی بودن قماق، مردم رامسر در وعده صبحانه این شیرینی را میل می کنند.

7.  نان قتلمه: قتلمه، از نان های سنتی مازندران است. برای درست کردن این نان شیرین، از شیر، تخم مرغ، خمیر مایه، آرد سفید، شکر و نمک استفاده می شود. قتلمه را در ماه رمضان و در سر سفره مردم رامسر خواهید دید.

علاوه بر این شیرینی ها، می توانید خوراکی های زیر را به عنوان سوغاتی های رامسر خریداری کنید:

8.  ماهی: مگر می شود به رامسر سفر کنید و ماهی دریای خزر را نخرید؟ ماهی شمال را هم در سفر بخورید و هم به عنوان سوغاتی بخرید. ماهی هایی چون ماهی سفید، قزل آلا، سالمون، کلیکا و ازون برون از جمله خوشمزه ترین ماهی های شمال هستند.

9.  زیتون: اگر به بازار محلی رامسر بروید، انواع و اقسام مدلهای زیتون را می بینید. شما می توانید در رامسر زیتون پرورده بخرید و با خودتان به عنوان سوغاتی بیاورید. در رامسر، علاوه بر زیتون پرورده، نوعی زیتون را می بینید که هسته آن خارج شده و با سیر و فلفل پر شده است. طعم این زیتون فوق العاده و بسیار خوشمزه است.

نتیجه تصویری برای زیتون پرورده

10.                ترشی: از شیرینی های رامسر گفتیم؛ اما نباید از ترشی های رامسر غافل شویم. ترشی بادمجان، ترشی مرکبات، ترشی لیته، هفت بیجار و سیر ترشی از جمله ترشی های پرطرفدار در رامسر هستند.

11.                عسل کوهی: عسل کوهی، حاصل گرده افشانی زنبورها در کوه های مازندران است. عسل کوهی رامسر بسیار خوشمزه است و خواص خوراکی و درمانی آن بی شمار است. عسل کوهی رامسر را به کسی سوغاتی بدهید که به سلامتی او بسیار اهمیت می دهید.

با صنایع دستی رامسر بیشتر آشنا شوید

·      حصیر بافی و صنایع چوبی: با سفر به رامسر، شما می توانید انواع مدلهای حصیر بافی و صنایع چوبی را در این شهر مشاهده کنید. سبدهای چوبی، کاسه های چوبی، زیرانداز حصیری، کلاه حصیری و... از جمله محصولات زیبایی هستند که مردم رامسر آنها را خلق کرده اند. بسیاری از روستایی ها، از طریق درست کردن محصولات چوبی و حصیری روزگارشان را می گذرانند.

تصویر مرتبط

·      مروار بافی: یکی از صنایع دستی های پرطرفدار در رامسر، محصولات مرواربافی است. مروار نام چوب ترکه زرد رنگ است که در آب جوشانده شده و بافته می ود. بعد از بافتن چوبها، به آنها زمان می دهند تا خشک شوند. سپس آنها را با روغن جلا رنگ می زنند تا به رنگ طلایی در می آیند.

·      نمد بافی: یکی از صنایع دستی رامسر، نمد بافی است. نمد از پشم طبیعی گوسفند به دست می آید. پشم گوسفند بعد از مشت و مال به شکل نمد در می آید. نمد را می توان رنگ آمیزی کرده و با آنها، انواع صنایع دستی زیبا را ساخت. در رامسر می توانید نمد بافی های مردم این شهر را مشاهده کنید.

·      چادر شب بافی: چادر شب بافی، یکی از کارهای پرزحمت است که مردم رامسر (مخصوصا زنان رامسری) این کار را انجام می دهند. برای بافتن چادر شب از پارچه های رنگی استفاده می شود.

تصویر مرتبط

 

در سفر به رامسر کجا بمانید؟

در سفر به رامسر، می توانید از طریق وب سایت و اپلیکیشن الوویلا، مکان اقامت خود را اجاره کنید. با استفاده از سایت الوویلا، شما می توانید ویلاهای موجود در تمام روستاها و تمام نقاط شهری رامسر را مشاهده کنید و مناسب ترین ویلا را برای خودتان انتخاب کنید. ویلاهای رامسر، همگی با امکانات رفاهی کامل و زیبا هستند و در دل طبیعت فوق العاده رامسر قرار گرفته اند. با توجه به سلیقه خود و اعضای خانواده تان می توانید اقدام به اجاره ویلای ساحلی، ویلای جنگلی، ویلای آپارتمانی و... کنید. تنوع ویلاهای موجود در سایت الوویلا بسیار زیاد است و شما می توانید آزادانه اقدام به اجاره ویلا در رامسر کنید.

در این نوشته، با سوغات و صنایع دستی رامسر آشنا شدید و دانستید که در سفر به این شهر زیبا، باید چه چیزهایی را خریداری کنید. از اینکه تا انتهای این نوشته همراه ما بودید از شما متشکریم.