سایر مطالب

چرا اجاره ویلا از چادر زدن بهتر است؟

تاریخ 13 بهمن 1397


روستای یاسه چای

تاریخ 24 مهر 1397


دیدنی های کیش

تاریخ 16 بهمن 1397


دیدنی های چالوس

تاریخ 17 مرداد 1397


در هنگام سفر، چگونه باید با کودک خود رفتار کنید؟

تاریخ 24 مهر 1397


دیدنی های رامسر

تاریخ 17 مرداد 1397

یکی از کارهای ضروری که باید قبل از سفر انجام دهید، تبدیل ارز و برداشتن پول به اندازه کافی است. بسیاری از افراد که می خواهند به خارج از ایران سفر کنند، با نحوه حمل پول در سفر آشنا نیستند و به همین دلیل با مشکل مواجه می شوند. الوویلا، سامانه اجاره ویلا و اقامتگاه در کشور در این مطلب شما را با نکات مهم برای حمل پول در مسافرتهای خارج از کشور راهنمایی خواهد کرد. با خواندن این مطلب، با روشهای مراقبت از پول در سفر نیز آشنا خواهید شد.

چرا باید در خارج از کشور پول به اندازه کافی داشته باشید؟

سفر کردن به خارج از کشور، مستلزم داشتن پول به اندازه کافی است. شما برای خرید بلیط هواپیما، پرداخت هزینه هتل و خورد و خوراک خود به پول نیاز دارید. وقتی به کشوری غیر از کشور خودتان سفر می کنید، باید پول به اندازه کافی داشته باشید تا به مشکل برخورد نکنید؛ زیرا در این صورت، نمی توانید از کسی پول قرض کنید. از طرفی حمل پول نقدی، روش ایمنی نیست و به هیچ عنوان توصیه نمی شود. به همین دلیل است که باید بهترین روش برای حمل پول در خارج از ایران را بشناسید تا بتوانید سفری عالی و بی دغدغه داشته باشید.

Description: نتیجه تصویری برای روشهای مراقبت از پول در سفر

روشهای حمل و پرداخت پول در خارج از ایران

 1. استفاده از مستر کارت مسافرتی

برای حمل پول در خارج از کشور، می توانید از کارتهای پیش پرداخت استفاده کنید. این کارتها برای هر کاری از قبیل خرید بلیط هواپیما، برداشت پول از دستگاه خودپرداز، پرداخت هزینه هتل و خرید از فروشگاه استفاده می شود. یکی از انواع کارتهای پیش پرداخت، مستر کارت مسافرتی (Travel Master Card) است که امکان خرید حتی با ارزهای غیر ار ارز موجود در کارت را به شما می دهد. یکی دیگر از کارتهای پیش پرداخت، مستر کارت تراول است که قابلیت شارژ مجدد دارد و می توانید داخل آن پول بریزید و از آن در چندین سفر استفاده کنید. مستر کارتهای مختلف، از نظر مدت اعتبار و قابلیت تمدید با هم فرق دارند. وقتی مستر کارت مسافرتی داشته باشید، می توانید به راحتی از دستگاه های خودپرداز پول نقد بگیرید؛ در نتیجه سفری بسیار لذت بخش خواهید داشت و از بابت پول نگران نخواهید بود. برای خرید مستر کارت مسافرتی می توانید به سایت پیمنت24 (payment24.ir) مراجعه کنید و مستر کارت مورد نظر خود را تهیه کنید.

 1. ارسال پول به خارج از ایران به کمک حواله بانکی

گاهی اوقات شرایطی پیش می آید که شما به پول نیاز پیدا می کنید. در این مواقع از خانواده یا دوستان خود می خواهید برای شما پول ارسال کنند. برای انتقال و دریافت پول در خارج از ایران، باید از حواله بانکی کمک بگیرید. بهترین راه برای ارسال حواله بانکی به خارج از کشور، سیستم حواله ارزی وسترن یونیون است. وسترن یونیون (Vastern Union)، نام موسسه ای آمریکایی است که در کوتاه ترین زمان ممکن و بدون نیاز به داشتن حساب بانکی، پول را از نقطه ای به نقطه دیگر انتقال می دهد. وسترن یونیون، بزرگترین موسسه حواله ارز در جهان است و در بسیاری از نقاط دنیا شعبه دارد. خدمات انتقال وجه موسسه وسترن یونیون، سریع ترین و بهترین سرویس انتقال وجه است و به کمک آن می توانید با کمال اطمینان پول انتقال دهید یا پول دریافت کنید. به کمک خدمات بانکی وسترن یونیون، می توانید حداکثر 6 هزار دلار دریافت کنید.

 1. همراه داشتن پول نقد در سفر

روش دیگر برای حمل پول در سفر، همراه داشتن پول نقد است. البته ما توصیه می کنیم پول نقد زیادی به همراه نداشته باشید؛ زیرا ممکن است دزدیده یا گم شود. مشکلی که پول نقد دارد، این است که در خارج از کشور باید پول نقد را به ارز کشور مقصد تبدیل کنید و این کار زحمت زیادی دارد و باید کارمزد و نرخ تبدیل سنگین این کار را متحمل شوید. به همین دلیل توصیه می کنیم قبل از سفر، برای خرید ارز کشور مقصد اقدام کنید و پول نقد زیادی به همراه نداشته باشید.

Description: تصویر مرتبط

روشهای مراقبت از پول در سفر

پول شما، تمام دارایی شما در سفر است؛ بنابراین اگر گم شود یا پول شما سرقت شود، با مشکلات زیادی روبرو خواهید شد. برای مراقبت از پول خود در سفر، راه های زیر را به یاد داشته باشید:

 • پولهای خود را یکجا نگه ندارید و در چندین مکان مختلف مانند جیب داخلی لباس، داخل قوطی لوازم آرایشی و بهداشتی، پولهایتان را بگذارید. با این روش اگر مورد حمله دزدها قرار گرفتید، همه پولهایتان یکجا از دست نخواهد رفت.
 • دستتان را روی کیف دستی خود بگذارید. اگر می خواهید کیف پول شما از خطر دزدها در امان بماند، دست خود را روی کیفتان قرار دهید یا آن را به صورت مورب روی شانه خود بیندازید.
 • از حمل پول اضافی خودداری کنید و به اندازه نیازتان پول حمل کنید. بهتر است بقیه پول خود را در گاو صندوق هتل پنهان کنید.
 • به جای حمل کیف پولهای چرمی و گران قیمت، از کیفهای ارزان قیمت استفاده کنید تا دیگران فکر نکنند پول زیادی در کیفتان دارید و برای سرقت از شما وسوسه شوند.
 • موقع خرید، پول زیادی در دستتان نداشته باشید؛ زیرا دزدها با دیدن چنین صحنه ای برای سرقت تشویق می شوند.
 • به درخواست افراد مشکوک توجه نکنید. اگر کسی به عنوان پلیس آمد و خواست کیف پول شما را بگردد، احتیاط کنید. بسیاری از سارقان، با پوشیدن لباس پلیس، پول مسافران و گردشگران را می دزدند.
 • مبلغ زیادی پول نقد نداشته باشید و ارز را در مستر کارت مسافرتی خود نگه دارید.
 • وسایل اضافی را از کیف پولتان خارج کنید. اگر وسایل زیادی در کیف پولتان داشته باشید، جا برای باقی مانده پول نمی ماند و پول به راحتی از کیف شما به بیرون می افتد.

در این نوشته با راهنمای حمل پول در مسافرتهای خارج از کشور آشنا شدید. نکاتی که یاد گرفتید به شما کمک می کند که پول به اندازه کافی با خود داشته باشید. علاوه بر داشتن پول به اندازه کافی، باید روشهای مراقبت از پول در سفر را نیز بلد باشید تا پول شما گم نشود و مورد حمله سارقان قرار نگیرید. از اینکه تا انتهای این نوشته با الوویلا همراه بودید، از شما متشکریم.