سایر مطالب

جاذبه های گردشگری و دیدنی شیراز

تاریخ 24 مهر 1397


تاثیر گرانی بنزین بر سفر

تاریخ 09 آذر 1398


تابستان به خنک ترین مکان ها سفر کنیم

تاریخ 21 فروردین 1398


آشنایی با بهشت ناشناخته استان خوزستان

تاریخ 24 مهر 1397


دیدنی های کیش

تاریخ 16 بهمن 1397


رزرو ویلا در چالوس

تاریخ 14 مرداد 1398

بسیاری از افراد، به سفر با کودکان علاقه ای ندارند؛ زیرا بر این اعتقاد هستند که کودکان پردردسر و بهانه گیر هستند. اما این عقیده نادرست است، اگر در سفر رفتار درستی با کودکان خود داشته باشید، سفر شما بسیار شیرین و به یاد ماندنی می شود.

مزایای سفر با کودکان

کودکان، بازیگوش و ماجراجو هستند؛ در نتیجه هنگام مسافرت به چیزهایی توجه می کنند که شما از آن غافل هستید. در سایه مهربانی و شیطنت بچه ها سفر شما بسار دلچسب تر می شود، البته سفر با کودکان چالش هایی هم دارد که در این مطلب با آنها آشنا خواهید شد.

الوویلا روش های کنار آمدن و رفتار درست با کودکان در سفر را به شما آموزش خواهد داد.

Description: تصویر مرتبط

رفتار درست با کودکان در سفر

1- قوه تخیل بچه ها را در سفر پرورش دهید.

خلاقیت شما در نگهداری از کودکان هنگام سفر نقش موثری دارد. بچه ها دوست دارند در سفر با والدینشان، موضوعات جدید را لمس و کشف کنند. در سفر همواره بچه ها را سرگرم کنید. برای کودک خود دفتر نقاشی، ذره بین، بیل و کلنگ شن بازی، آبرنگ و دیگر وسایل سرگرمی را فراهم کنید. زمانی که در دریا و جنگل پیاده راه می روید می توانید صدف، سنگ های زیبا، چوب و برگ جمع کنید و با آنها کاردستی درست کنید. باد کردن بادکنک و حباب بازی نیز از جمله دیگر بازی هایی است که می توانید برای سرگرمی کودک تان در سفر انجام دهید.

Description: تصویر مرتبط

2- برنامه عادی کودک خود را تغییر ندهید.

وقتی در برنامه روزانه کودک تان اختلال ایجاد می کنید، آشفته و بداخلاق می شود. تا جایی که می توانید به زمان خوابیدن و بیدار شدن، زمان غذا خوردن و زمان استراحت او حساس باشید و برنامه عادی کودک تان را تغییر ندهید.

3- صبور باشید و سخت گیری نکنید.

سعی کنید سفر خود را برای خانواده و کودک تان دلپذیر کنید. اگر فرزند شما اشتباهی انجام داده در تنبیه او زیاده روی نکنید. در نظر داشته باشید که مکان جدید، غذاهای غیرمعمول، افراد غریبه و هیجان زیاد باعث می شود کودک شما رفتاری سرکشانه از خود نشان دهد. هنگام مسافرت بیش از هر زمان دیگری صبور باشید و حوصله به خرج دهید. در کل مسیر انعطاف پذیر باشید و با تغییر برنامه های سفر کنار بیایید.

Description: تصویر مرتبط

4- مهمترین نیازهای کودک را برآورده کنید.

وقتی نیازهای مهم کودک خود را سریع برآورده می کنید، کمتر با گریه و بی قراری او مواجه خواهید شد. تعویض به موقع پوشک، شیردادن به کودک و خواباندن او از جمله وظایف مهم شما در طول سفر است. این نکته را برای کودکان بالای 2 سال نیز رعایت کنید. کودک با افراد بزرگسال فرق دارد و متوجه صبر و مکث نمی شود. بنابراین از او نخواهید هنگام گرسنگی صبر کند تا شما رستوران پیدا کنید!

Description: نتیجه تصویری برای خواباندن کودک

5- از ایمنی کودک در سفر مطمئن شوید.

هنگامی که می خواهید با کودک به سفر بروید باید بیش از هر زمان دیگری از ایمنی کودک تان مطمئن شوید. وقتی کودک احساس نا امنی می کند، شروع به جیغ زدن و گریه کردن می کند. هرگز کودک تان را در ماشین تنها نگذارید، با او قهر نکنید، او را نترسانید و دست او را در بازار و مکان های شلوغ رها نکنید.

6- زمان حرکت و توقف خود را با توجه به رفتار کودک تان تنظیم کنید.

اگر کودک شما در ماشین می خوابد، برنامه سفر خود را به گونه ای بچینید که با چرت و خواب کودک تان هم زمان باشد تا بتوانید بخش زیادی از مسیر را بدون توقف طی کنید. اگر فرزند شما در ماشین نمی خوابد، زمان حرکت را به بعد از بیدار شدن موکول کنید تا از خوابش سیر شده باشد. در طول مسیر توقف های کوتاه داشته باشید تا کودک را از صندلی عقب بیرون بیاورید و حال و هوایش را عوض کنید. به یاد داشته باشید هر زمان کودک به شدت گریه می کند باید ماشین را متوقف کرده و او را آرام کنید.

Description: نتیجه تصویری برای ایمنی کودک در سفر

7- ماشین خود را برای سرگرم شدن کودک تان آماده کنید.

محیط ماشین را با خلاقیت خود طوری تزئین کنید که فرزند شما در طول مسیر سرگرم شود. اگر کودک برای مدت طولانی در صندلی عقب بنشیند، بهانه گیر و عصبی می شود. برای بازی کودک تان می توانید یک اسباب بازی سبک را به کمک نخ یا ربان از سقف ماشین آویزان کنید. می توانید تصاویر رنگی جذاب را آماده کرده و آنها را به پشت صندلی خود بچسبانید تا کودک آن را ببیند. همچنین اسباب بازی های مورد علاقه کودک تان را در جعبه ای بگذارید و جعبه را در کنار دست او قرار دهید.

Description: تصویر مرتبط

8- با کودک خود درباره سفر حرف بزنید.

درباره سفر با کودک تان حرف بزنید و او را از برنامه های خود مطلع کنید. به او بگویید شهری که قرار است به آن سفر کنید چه شکلی است و به چه مکان هایی قرار است بروید. کودکان از شنیدن اینکه قرار است به باغ وحش بروند یا در ساحل صدف جمع کنند به وجد خواهند آمد. از او بپرسید دوست دارد در سفر چه چیزهایی را امتحان کند و برای تحقق خواسته هایش برنامه ریزی کنید. وقتی این کار را انجام دهید، کودک شما معقولانه تر رفتار می کند و مسئولیت پذیرتر می شود.

9- اوقات کسل کننده را به اوقات هیجان انگیز تبدیل کنید.

در سفر، زمانهایی هستند که برای کودک، کسل کننده و خسته کننده هستند. زمانهایی مانند نشستن در اتوبوس، ایستادن در صفهای طولانی و منتظر شدن برای غذای رستوران از جمله این زمانها هستند. بیشتر بچه ها در این اوقات بداخلاق و غرغرو می شوند. شما باید تا جایی که می توانید از کسل شدن کودکتان جلوگیری کنید. در این زمانها می توانید از وسایل ارزان قیمتی چون خمیر بازی، کتابهای کودک، بازیهای مسافرتی و حیوانات پلاستیکی کوچک برای سرگرم شدن کودکتان استفاده کنید.

Description: نتیجه تصویری برای بازی با کودک

10- اگر بیماری و دردی دارد، خیلی زود برای برطرف کردن آن دست به کار شوید.

قبل از شروع سفر، باید با پزشک اطفال درباره بیماری احتمالی کودک در سفر صحبت کنید. یکی از رایج ترین مشکلات برای کودکان، گوش درد کودکان است. برای از بین بردن این مشکل، می توانید از استامینوفن مخصوص کودکان استفاده کنید یا داخل گوش آنها پنبه بگذارید.  بسیاری از مادرها، هنگام گریه کودک در سفر به او آب داغ و نبات می دهند تا اگر دل درد دارد برطرف شود. به محض اینکه کودکتان بیمار شد، به پزشک مراجعه کنید.

در این نوشته با 10 مورد از رفتارهای درست در سفر آشنا شدید. به کمک این نکات، کودک شما در سفر بهتر رفتار می کند و سفر لذت بخش تری را تجربه خواهید کرد.