سایر مطالب

ونیز را در ایران تجربه کنید!

تاریخ 24 مهر 1397


دیدنی های رامسر

تاریخ 17 مرداد 1397


روستای آتشگاه کرج

تاریخ 13 بهمن 1397


دیدنی های سرخرود

تاریخ 13 خرداد 1398


در اردیبهشت به کجا سفر کنیم

تاریخ 21 فروردین 1398


آبشار شاهاندشت

تاریخ 13 بهمن 1397

در نوار جنوبی ساحل دریای خزر، استان زیبای مازندران قرار گرفته است. استان مازندران از غرب با گلستان و از شرق با گیلان همسایه است. طبیعت و آب و هوای مازندران بی نظیر است و یکی از مقاصد مهم گردشگری ایران به شمار می رود. هر ساله نزدیک به 12 میلیون نفر  این استان زیبا دیدن و از خدمات اجاره ویلا استفاده می کنند. استان مازندران بیش از 800 اثر طبیعی و تاریخی ثبت شده دارد. به علاوه وجود رودخانه های پرآب، چشمه های آب معدنی، غارها، جنگل، کوهستان، دریا و زیبایی های طبیعی، از دلایل مسافرت مردم به استان مازندران است. در این نوشته الو ویلا ، برترین اپلیکیشن اجاره ویلا در شمال و سراسر کشور شما را با جاذبه های دیدنی استان مازندران بیشتر آشنا خواهید کرد.

جاذبه های دیدنی استان مازندران

ابتدا به سراغ مرکز استان مازندران می رویم. «ساری» مرکز استان مازندران است و جاذبه های تاریخی و طبیعی فراوانی دارد. در مدت اقامتتان در این شهر میتوانید  به «سد سلیمان تنگه» بروید. روی آب این سد، امکانات تفریحی مناسبی فراهم شده است. عظمت سد، زیبایی دریاچه و فضای چشم نواز اطراف آن، از زیباترین چشم نوازهای مازندران به شمار می رود. در این مکان می توانید قایقرانی و اسکی روی آب را تجربه کنید.

با رفتن به بخش چهاردانگه ساری، می توانید چشمه های «باداب سورت» را ببینید. چهاردانگه، مکانی است که جنگل و دریا به هم می پیوندد و چشمه های آب گرم و آب سرد زیادی جاری می شود. چشمه سورت، چشمه ای است که آب گازدار از آن جاری است و می تواند بسیاری از دردها را درمان کند. این مدل چشمه ها فقط در ایران و ترکیه وجود دارند. بنابراین در سفر به ساری، بازدید این چشمه پلکانی و شگفت انگیز را از دست ندهید.

بعد از تماشای چشمه پلکانی باداب سورت، از «پناهگاه حیات وحش دودانگه» دیدن کنید. این منطقه کوهستانی، گونه های گیاهی و جانوری متنوعی دارد و آب و هوای مطبوعی دارد. پناهگاه حیات وحش دودانگه با پارک ملی کیاسر هم مرز است. پناهگاه حیات وحش دودانگه، پوشیده از انواع درختان و گیاهان جنگلی است. در این منطقه حفاظت شده، حیوانات وحشی نظیر پلنگ، خرس، گوزن، شوکا، بز، میش، گراز و انواع پرندگان از جمله قرقاول و کبک دری زندگی می کنند. یکی دیگر از مناطق دیدنی در ساری، ساحل خزرآباد یا فرح آباد است. این منطقه، در 28 کیلومتری شمال ساری قرار دارد. در این مکان، دیوارهای باقی مانده از یک کاخ سلطنتی را خواهید دید که در زمان شاه عباس صفوی ساخته شده است و تفرجگاه ساحلی شاهان صفوی بوده است. به علاوه، مسجدی را مشاهده می کنید که یکی از مهم ترین بناهای تاریخی استان مازندران به شمار می رود و شبستانها و ایوانهای زیبایی دارد.

از دیگر مناطق گردشگری شهرستان ساری می توان به پناهگاه حیات وحش سمسکنده، پارک جنگلی شهید زارع، مسجد جامع ساری، خانه قديمی کلبادی، حمام وزیری، برج رسکت، آب‌ انبار ميرزا مهدی، آب انبار نو، امامزاده عباس و برج سلطان زین العابدین اشاره کرد.

 

عروس شهرهای مازندران، شهر «رامسر» است. برای اقامت در این شهر میتوانید از همین سامانه اقدام به اجاره ی ویلا نمایید و چند روزی در این شهر بمانید. کاخ مرمر یا کاخ سلطنتی رامسر، از جمله جذابیت های این شهر زیبا است. کاخ مرمر با روش معماران اروپایی ساخته شده است و در میان باغی به مساحت 60 هزار متر قرار دارد. امروزه، این کاخ به عنوان موزه و با نام «تماشاگه خزر» بازدید می شود. در کنار کاخ سلطنتی، چشمه آب گرم رامسر قرار دارد که شامل 6 چشمه بزرگ و کوچک است. در محوطه بیرونی کاخ تا دریای خزر می توانید گونه های گیاهی متنوع و نایاب و گلهای زینتی را مشاهده کنید. زیبایی های کاخ مرمر، آن را به یکی از بهترین نقاط دیدنی برای گردشگران تبدیل کرده است. روستای جواهر ده رامسر، بسیار زیبا و دیدنی است. وقتی به این روستا بروید، می توانید جاده جنگلی سرسبز، گهواره سنگی، شیر سنگی، پارک جنگلی صفارود، دریاچه قو، آبشار دورود و مسجد آدینه را مشاهده کنید و لذت ببرید. از دیگر جاذبه های رامسر می توان به تله کابین رامسر اشاره کرد که مسیر حرکتش از داخل جنگل است. اگر می خواهید هیجان، لذت و اوقات به یاد ماندنی را تجربه کنید، سوار تله کابین رامسر شوید.

حالا به سراغ «بهشهر» می رویم. بهشهر در شرق مازندران قرار دارد. در جنوب شرقی بهشهر و در میان جنگل، تالابی به نام «تالاب عباس آباد» قرار دارد که مساحت آن به بیش از 10 هکتار می رسد. قرار بود در وسط آب، کاخی برای شاه عباس صفوی ساخته شود و این منطقه به همین دلیل عباس آباد نام گرفته است.  شاه عباس اول، فرزندی به نام «شاه صفی» داشت که به او علاقه زیادی داشت. شاه عباس از روی علاقه قلبی به فرزندش، کاخ باشکوهی ساخت و نام آن را «کاخ صفی آباد» گذاشت. کاخ صفی آباد، یکی از جاذبه های بهشهر است. به موازات این کاخ، چشمه آبی به نام «پلنگ خیل» جریان داشته است.

 

وقتی صحبت از «نوشهر» می شود، نام زیباترین و قدیمی ترین پارک شمال کشور یعنی «پارک سی سنگان» به وسط می آید. پارک سی سنگان، یکی از بهترین مکانها برای جذب مسافر است. ساحل زیبای دریا، تنوع پوشش گیاهی، وجود امکانات رفاهی و جاده‌ جنگلی این پارک از دلایل جذابیت این پارک بی نظیر است. یکی دیگر از قطبهای گردشگری مازندران، روستای «کندلوس» است که از توابع نوشهر به شمار می آید. در روستای کندلوس، یک موزه مردم شناسی و باستان شناسی زیبا وجود دارد که با الهام از داستانهای شاهنامه ساخته شده است. قلعه نمک، دیو چشمه، قرق کوه و غار چیلك چلندر از دیگر جاذبه های گردشگری نوشهر است.

بسیاری از مسافران، عاشق آب و هوای ییلاقی هستند و به همین دلیل، به شهر «تنکابن» سفر می کنند. برای اجاره ویلا در این منطقه می توانید از طریق وبسایت الو ویلا اقدام کنید. از زیباترین مکانهای تنکابن می توان به «دره سه هزار» اشاره کرد. در دره سه هزار، می توان از آب و هوای مطبوع، آبشارها و چشمه های آب گرم و آرامش رویایی این منطقه، نهایت لذت را برد. منطقه «خشکه داران» و موزه تاریخی طبیعی این منطقه از دیگر جاذبه های تنکابن است.

به «چالوس» که رسیدید، ابتدا برای رفتن به «دریاچه کوهستانی ولشت» برنامه ریزی کنید. دریاچه ولشت، از جمله دیدنی ترین میراث طبیعی چالوس است. منطقه زیبای کلاردشت، چارک جنگلی فین و ارتفاعات تخت سلیمان از جاذبه های پیرامونی این مکان زیبا هستند.

«بابل»، یکی از شهرهای بزرگ مازندران است و مردمی مهمان نواز دارد. کاخ سلطنتی بابل و موزه بابل از جمله دیدنی های شهر بابل است. در موزه بابل می توانید با سبک زندگی مردم مازندران آشنا شوید و مجسمه های قدیمی و بسیاری از وسایل چوبی و وسایل کشاورزی قدیمی را مشاهده کنید.

بیشترین جاذبه های دیدنی استان مازندران در شهر «آمل» قرار دارد. دشت لار، غار و آبگرم اسک، آبشار شاهاندشت، پل معلق، آبگرم لاريجان، پارک دهکده طلایی، پارک جنگلی ميرزا کوچک خان، مقبره مير بزرگ، قلعه بهمن، پل دروازه چشمه، کاروانسرای گمبوج، درياچه سد لار و سیاه بیشه از جمله جاذبه های دیدنی آمل هستند.

یکی از شهرهای زیبا و دیدنی استان مازندران، شهر «نور» است. با رفتن به نور می توانید از «پارک جنگلی نور» و «خانه نیما یوشیج» دیدن کنید. روستای بلده، آبشار آب پری، فیل سنگی، جنگل نور، آب گرم لاویج، غار کهو و پارک جنگلی کشپل از دیگر جاذبه های زیبای شهرستان نور هستند.

پس از بابل، به شهر «بابلسر» می رسید. از جاذبه های بابلسر می توان به بقعه مبارک «امامزاده ابراهیم» اشاره کرد.

با رفتن به «سوادکوه»، می توانید از «برج لاجیم» و «دریاچه شورمست» دیدن کنید.

وقتی به مازندران سفر کردید، چه غذاهایی بخورید؟

نازخاتون، مالابیج، باقلا وابیج، آغوز مسما، خورشت آلو، بشته واش، مرغ ترش، اسفناج مرجی، کئی پلا و آش کدو نام تعدادی از محبوب ترین غذاهای مازندرانی است. در این استان زیبا می توانید انواع کباب، خورشت، مرغ و ماهی های لذیذ را بخورید و از خوردن آنها لذت ببرید.

سوغاتی های استان مازندران

اگر به مازندران رفتید و دوست دارید برای دوستان و آشنایان خود سوغاتی بخرید، می توانید از صنایع دستی و شیرینی های مازندرانی خریداری کنید و با خودتان بیاورید. محصولات چوبی و حصیری، مهم ترین و معروف ترین محصول در استان مازندران است که اکثر گردشگران داخلی و خارجی را شیفته خود می کند. روسری، لباسهای ابریشمی و نمدی از دیگر سوغاتی های استان مازندران هستند.

گزینه های مختلف برای اجاره ویلا در مازندران

وقتی به استان مازندران سفر کردید، چندین گزینه مختلف برای اسکان دارید. می توانید در هتلهای استان مازندران اقامت کنید. می توانید به مهمانسرا بروید یا ویلا اجاره کنید. اقامت در استان مازندران، در همه فصول سال، قیمت مشخصی ندارد. در بعضی از اوقات، هزینه اسکان بسیار ارزان قیمت است و در بعضی اوقات دیگر، هزینه سکونت گران تر خواهد بود.

مهم ترین مراکز اقامتی در شهر سازی عبارتند از: مجموعه اقامتی سد شهيد رجايی، هتل اسرم، بادله، هتل ساحل نارنج و سالار دره. اگر در ساری هستید، می توانید به یکی از این مراکز اقامتی بروید.

اگر در رامسر هستید، می توانید در هتل قدیم رامسر و مجموعه توسکا سرا اقامت کنید. اگر در نوشهر باشید، می توانید در هتل و متل موجود در پارک سی سنگان ساکن شوید. هتل آپارتمان صدرا در تنکابن قرار دارد، هتل صدف نوشهر آماده پذیرایی از شما است.

در روستاهای استان مازندران، بعضی از مردم محلی هستند که خانه یا اتاق خود را به مسافران کرایه می دهند. می توانید با صاحبخانه به توافق برسید و در یکی از خانه های روستایی بمانید.از طریق اپلیکیشن اجاره ویلا در شمال و وبسایت الو ویلا میتوانید بسته به سلیقه و امکانات مالی خود، جای مناسبی برای اقامت خود انتخاب کنید.