سایر مطالب

روستای ارنگه

تاریخ 16 بهمن 1397


دیدنی های کیش

تاریخ 16 بهمن 1397


دَرَک را در ایران تجربه کنید!

تاریخ 10 آذر 1397


رزرو آنلاین ویلا

تاریخ 04 تیر 1398


جاده اسالم به خلخال

تاریخ 07 شهریور 1398


رزرو ویلا در چالوس

تاریخ 14 مرداد 1398
تاریخ 17 مرداد 1397


رامسر، یکی از شهرهای زیبا در غرب استان مازندران است که جاذبه های گردشگری و دیدنی زیادی دارد. در این شهر می توان چشم اندازهای طبیعی را مشاهده کرد و از طبیعت سبز این منطقه لذت برد.

در فصل بهار و تابستان رامسر یکی از محبوب ترین مقاصد سفر است.سامانه اجاره آنلاین ویلا، الوویلا اینبار هم شما را با مهمترین مناطق گردشگری شهرستان رامسر اشنا میکند و هم لیستی از ویلا های رامسر را در اختیار شما قرار میدهد.

چرا رامسر تا با این حد زیباست؟ دلیل زیبائی شگفت انگیز رامسر را باید در موقعیت جغرافیایی خاص آن پیدا کرد. رامسر در حاشیه جنگلی کوه های سر به فلک کشیده البرز و دریای خزر قرار دارد و به همین دلیل است که هم جنگل و هم دریا دارد و به عروس شهرهای ایران مشهور شده است. رامسر از شمال با دریای خزر، از جنوب با رشته کوه البرز، از غرب با چابکسر و از شرق با تنکابن همسایه است.

آنچه در رامسر انتظار شما را می کشد:

بعد از رفتن به رامسر می توانید باغ های مرکبات، مزارع چای، شالیزارهای برنج، آبشارهای متعدد، جنگل های انبوه، مناطق ییلاقی، دریاچه ها، چشمه ها، کوه های مرتفع، غارها و آب های گرم معدنی را مشاهده کنید. ساختمان های شهری رامسر نیز به زیبایی ساخته شده اند و زیبایی ظاهری شهر رامسر را بیشتر کرده اند.

اجاره ویلا

آب و هوای رامسر

آب و هوای رامسر مانند استانهای گیلان و مازندران، معتدل و مرطوب است. بسیاری از گردشگران و مسافران، عاشق آب و هوای دلپذیر رامسر می شوند و این شهر را برای مسافرتهای بعدی خود نیز انتخاب می کنند.

دیدنی های رامسر

رامسر پر از جاذبه های طبیعی است. در این قسمت، شما با تعدادی از زیباترین جاذبه های رامسر آشنا خواهید شد.

1- روستای جواهرده

یکی از معروفترین و زیباترین جاذبه های رامسر، روستای جواهرده است. نام این روستا، بیانگر زیبایی های فراوان آن است. جواهرده مانند جواهری در 26 کیلومتری رامسر قرار گرفته است.

بسیاری از مسافران، به دلیل مهمان نوازی های اهالی جواهرده، طبیعت زیبا و بکر آن و آب و هوای مطبوعش به این روستای زیبا سفر می کنند.

در جواهرده می توانید مسجد آدینه و گورهای گبری را مشاهده کنید. آثار تاریخی جواهرده، این قسمت از رامسر را به یکی از مهمترین بخش های گردشگری رامسر تبدیل کرده است.

ویلا شمال

2- تله کابین رامسر

بزرگترین تله کابین ایران در رامسر قرار دارد. برای رفتن به تله کابین رامسر، باید 5 کیلومتر از غرب رامسر فاصله بگیرید و وارد مجتمع رفاهی شهرسبز شوید.

تله کابین رامسر 2 کیلومتر طول دارد و امتداد آن از ساحل دریای خزر تا ارتفاعات جنگلی است. وقتی سوار ییک از این کابین ها می شوید، می توانید هم آبی دریا و هم سبزی برگ درختان را مشاهده کنید. این مجتمع علاوه بر تله کابین امکانات تفریحی و رفاهی دیگری نیز دارد. مثلا شهربازی، پینت بال، پیست کارتینگ، کلوپ دریایی، اسکی روی آب، قایق سواری، مراکز تجاری، صنایع دستی و رستوران. با رفتن به این مکان تفریحی، لذت زیادی خواهید برد.

اجاره ویلا در رامسر

3- جنگل دالیخانی

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری طبیعی در رامسر جنگل دالیخانی یا دالخانی است.

جنگل دالیخانی در 30 کیلومتری جنوب شرقی رامسر قرار گرفته است 800 متر ارتفاع دارد. ارتفاع این جنگل، دالیخانی را به را به مکانی مناسب برای تفریح کوهنوردان و طبیعت گردان کرده است. بسیاری از افراد مه غلیظ این جنگل را دوست دارند و برای لمس این پدیده طبیعیبه دالیخانی می آیند.

گردشگران به جنگل دالیخانی لقب «دالان بهشت» را داده اند، زیرا این منطقه درختانی سربه فلک کشیده و آب و هوای بسیار مطبوعی دارد. برای رفتن به دالان بهشت، باید وارد جاده رامسر به تنکابن شوید و از جاده کتالم به هریس راه را ادامه دهید تا به این جنگل دریایی برسید.

اجاره ویلا

4- روستای جنت رودبار

به شما پیشنهاد می کنیم که حداقل یکبار به روستای جنت رودبار بروید و از زیبایی های طبیعی و خارق العاده این روستا دیدن کنید. روستای جنت رودبار به سرزمین گل گاو زبان معروف است، زیرا این گیاه دارویی در این منطقه به خوبی رشد می کند. جنت رودبار از مناطق جذاب و تماشایی در رامسر است که ییلاق های بسیار زیادی چون ییلاق چاک، چرته، نمکدره و جیررود دارد. در جنت رودبار می توانید آبشارهای خروشانی چون آبشار چاردر، خشکا، ریش بزار، هیسیان و آزارک را مشاهده کنید.

ویلا شمال

5- کاخ مرمر رامسر

کاخ مرمر رامسر، عمارتی قدیمی است که در سال 1316 هجری قمری به دستور رضاشاه پهلوی ساخته شد. کاخ سلطنتی رامسر، تا قبل از انقلاب، اقامتگاه خاندان پهلوی بوده است. این بنای تاریخی، به سبک بناهای اروپایی ساخته شده است. این کاخ درون باغی به مساحت 60 هزارمتر قرار گرفته است که پر از درختان پرتقال، نارنج و دیگر مرکبات است. در کاخ مرمر رامسر توسط گچ بری های زیبا، مجسمه های سنگی، اشیای قدیمی و ارزشمند آراسته شده است. بعد از انقلاب کاخ مرمر رامسر، به مکانی برای حفظ و نگهداری آثار هنرمندان بزرگ ایرانی و خارجی تبدیل شد و به موزه تماشاگه خزر نامیده شد.

اجاره ویلا

6- آبشار ایج رامسر

آبشار ایج که به آبشار دوقلو شهرت دارد، یکی از جاذبه های طبیعی در شهرستان رامسر است که در فاصله کمی از روستای ایج قرار گرفته است.

منطقه ای که آبشار ایج در آن قرار دارد، جاذبه های دیگری نظیر چشمه های پرآب، یخچال های دائمی، دره تماشایی اشکور و پوششی از گیاهان معطر خوشبو دارد. وقتی به منطقه آبشار آبشار ایج می روید، از دیدن زیبایی های این منطقه مدهوش خواهید شد.

ویلا

6- آبشار سیاسرت رامسر

در 35 کیلومتری جنوب رامسر، یکی دیگر از جاذبه های طبیعی استان مازندران به نام آبشار سیاسرت قرار دارد. فضای اطراف این آبشار، طبیعت بسیار زیبایی دارد. در نزدیکی آبشار سیاسرت رودخانه چالک رود قرار دارد که چالک رود رودی به طول 40 کیلومتر است که از دامنه شرقی کوه سربه فلک کشیده سماموس سرچشمه می گیرد. این رود بعد از طی مسافتی در کوه و دره و جنگل به دریای خزر می ریزد.

اجاره ویلا شمال

7- سد میجران

سد میجران، یکی از مکان های دیدنی و چشم نواز است که در فاصله 20 کیلومتری شهرستان رامسر و 5 کیلومتری قله زیبای مارکوه قرار دارد. طبیعت بکر و چشم اندازهای خارق العاده سد مجیران، این مکان را به مکانی جذاب و دیدنی تبدیل کرده است. سد مجیران از نوع سدهای سنگ ریزه ای است که هسته بتن آسفالتی دارد. تاج این سد 190 متر است و ارتفاعی حدود 5.5 متری از سطح رودخانه دارد.

ویلا

8- آب گرم سادات محله

در رامسر چشمه های آب گرم وجود دارد که سرشار از املاح معدنی است. سادات محله نام یکی از مناطقی است که در 5 کیلومتری رامسر قرار دارد. آب های گرم معدنی آن ویژگی های دارویی و درمانی زیادی دارد. با استفاده از آب گرم سادات محله بسیاری از بیماری های پوستی، دردهای عضلانی، روماتیسم و دردهای عصبی درمان می شوند.

رامسر

9- موزه مردم شناسی رامسر

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری استان مازندران، موزه مردم شناسی رامسر است. این موزه در اواخر سال 1389 افتتاح شده است.

در غرفه های موزه مردم شناسی رامسر، می توانید آداب و رسوم مردم محلی، فرهنگ و نوع زندگی مردم را مشاهده کنید. در این موزه می توانید گمج یا قابلمه گلی، کف گیر، ماهی شور، کوره آهنگری و دستگاه چادرشب بافی یا پاچال را مشاهده کنید. در هنگام بازدید از موزه مردم شناسی رامسر، می توانید یک خانه سنتی شمالی با طراحی و چیدمان کهن را مشاهده کنید.

اجاره ویلا

10- قلعه مارکوه رامسر

یکی  دیگر از آثار تاریخی کشور، بر فراز کوهی به نام مارکوه قرار دارد. این بنای تاریخی در قرون سوم تا ششم هجری به عنوان قلعه ای نظامی کاربرد داشته است. در گذشته 100 سرباز به راحتی در این جا می شدند. مساحت قلعه مارکوه 600 متر مربع است و از سنگ و ساروج ساخته شده است. امروزه فقط 4 حصار از قلعه مارکوه و برج های پشتیبان آن باقی مانده است و شما می توانید از آن دیدن کنید.

ویلا شمال

 

در این نوشته با دیدنی های رامسر آشنا شدید و دانستید که چرا باید به عروس شهرهای ایران سفر کنید. برنامه ای بریزید و در تعطیلات خود از این شهر زیبا دیدن کنید.

برای اجاره ارزانترین ویلا ها در رامسر میتوانید روی کمک الو ویلا حساب کنید و از اقامت در این شهر زیبا لذت ببرید.