تاریخ 17 مرداد 1397


چالوس یکی از زیباترین و مهمترین مناطق در شمال ایران است. شهرستان چالوس طبیعتی زیبا و جاذبه های تاریخی متعددی دارد. به همین دلیل است که اکثر گردشگران داخلی و خارجی به این منطقه توجه می کنند. چالوس دارای دو بخش مرکزی و کلاردشت است. سامانه اجاره آنلاین ویلا، الوویلا اینبار هم شما را با مهمترین مناطق گردشگری شهرستان چالوس اشنا میکند و هم لیستی از ویلا های چالوس را در اختیار شما قرار میدهد.

شهر چالوس، نمک آبرود  و کلاردشت از قطب های گردشگری ایران محسوب می شوند که در موقعیت جغرافیایی بسیار خوبی قرار گرفته اند.

جاذبه های دیدنی چالوس

1- آبشار هریجان

آبشار هریجان در روستایی به نام هریجان قرار دارد. آبشار هریجان در نزدیکی گردنه هزارچم در جاده تهران – چالوس واقع شده است. ارتفاع این آبشار به بیش از 9 متر می رسد و از زیباترین آبشارهای رشته کوه البرز به شمار می رود. آب این آبشار خروشان است و در اطراف آن چشم انداز کوهستانی دره ای و جنگلی مشاهده می شود.

تصویر مرتبط

2- پارک جنگلی چالوس

پارک جنگلی چالوس در 7 کیلومتری جاده چالوس – تهران قرار دارد. این پارک جنگلی به میزان زیادی مورد توجه مسافران و گردشگران قرار گرفته است. از کنار این پارک جنگلی رودخانه چالوس می گذرد و به فضای پارک، حال و هوایی دلنشین بخشیده است. امکانات تفریحی زیادی نظیر میز، نیمکت، زمین بازی بچه ها و کلبه های مخصوص اقامت مسافران در این پارک جنگلی وجود دارد.

نتیجه تصویری برای پارک جنگلی چالوس

3- آبشار سواسره

آبشار سواسره حدود 100 متر ارتفاع دارد. آب آبشار سواسره خروشان است و با قدرت زیادی پخش می شود. فضای این منطقه کوهستانی – بیشه ای است و چشم اندازهای بکر و زیبایی دارد.

نتیجه تصویری برای آبشار سواسره

4- پارک جنگلی نمک آبرود

پارک جنگلی نمک آبرود بیش از 200 هکتار مساحت دارد و بسیار پرطرفدار است.

در پارک جنگلی نمک آبرود بسیاری از درختان انبوه و خودرو را مشاهده خواهید کرد. قدمت پوشش گیاهی موجود در این منطقه بسیار زیاد است. مثلا گیاهان شمشاد این پارک، 70 سال پیش هم وجود داشته اند. طبیعت بکر و وحشی پارک نمک آبرود بسیار دیدنی است. این منطقه ویژگی های طبیعی اکوسیستم را حفظ کرده است و به عنوان یکی از پارک های جنگلی زیبای جهان مشهور است.

نتیجه تصویری برای پارک جنگلی نمک آبرود

5- دریاچه سد دریوک

دریاچه سد دریوک روبروی دره ولی آباد هزارچم و در دامنه کوه دال کمر قرار دارد. وسعت این دریاچه حدود 1 هکتار است و عمق آن حدود 5 متر است. آب این دریاچه شیرین است.

دریاچه دریوک محیطی بسیار امن دارد، به همین دلیل این منطقه زیستگاه پرندگان بومی و وحشی نظیر غاز و مرغابی است.

نتیجه تصویری برای دریاچه سد دریوک

6- مرداب کندوچال

مرداب کندوچال در میان جنگل انبوه فین چالوس قرار گرفته است. وسعت این تالاب به 1 هکتار می رسد و 4 تا 5 متر عمق دارد. آب این مرداب شیرین است و از چشمه های اطراف تامین می شود. پیرامون و سطح مرداب کندوچال، از گیاهان مردابی و نی پوشیده شده است. پرندگان و حیوانات وحشی در این زیستگاه زندگی می کنند.

نتیجه تصویری برای مرداب کندوچال

7- آبشار اکاپل

آبشار اکاپل در جنگل کوهستانی کلاردشت واقع شده است. این منطقه چشم اندازی زیبا و مناظر دیدنی زیادی دارد. این آبشار با ییلاقات کلاردشت همجوار است. دریاچه ولشت نیز در این منطقه قرار دارد و زیبایی این مکان تفریحی را چندین برابر کرده است. برای رفتن به آبشار اکاپل باید به جنگل کوهستانی سردی چال بروید.

نتیجه تصویری برای آبشار اکاپل

8- دریاچه ولشت

دریاچه ولشت در جنوب غربی چالوس و در میان دره ای عمیق قرار گرفته است. وسعت دریاچه ولشت حدود 15 هکتار است و عمق آن به 20 متر هم می رسد. این دریاچه در نزدیکی منطقه کوهستانی تخت سلیمان علم کوه قرار گرفته است. برای رفتن به دریاچه ولشت باید از سمت غربی جاده چالوس و مرزن آباد به این منطقه بروید.

تصویر مرتبط

9- منطقه سیاه بیشه

منطقه سیاه بیشه منطقه ای از چالوس است که در اغلب اوقات سال مه غلیظ و سیاه رنگی دارد. به همین دلیل است که این مکان به نام سیاه بیشه معروف شده است. وسعت منطقه سیاه بیشه بیش از 9 هزار هکتار است. شکار هر حیوانی در این منطقه ممنوع است. در نتیجه حیوانات بومی زیادی در منطقه شکار ممنوع سیاه بیشه زندگی می کنند.

نتیجه تصویری برای منطقه سیاه بیشه

10- منطقه چهارباغ

در کیلومتر 90 جاده چالوس – کرج، منطقه حفاظت شده چهارباغ قرار دارد. چهارباغ به سیاه بیشه نزدیک است و مساحتی حدود 19 هزار هکتار دارد. منطقه چهارباغ شامل روستاهایی نظیر دلیر، مچر، باسکول، انگورن، کیجان، دزماکوی، نوکرس و پولادکوه است.

اکوسیستم این منطقه کوهستانی و رودخانه ای است. به همین دلیل است که حیواناتی نظیر خرس، پلنگ، مرال، شوکا، روباه، گرگ، بز، خوک، کبک دری و عقاب طلایی در این زیستگاه زندگی می کنند. منطقه حفاظت شده چهارباغ از نظر زیست محیطی اهمیت زیادی دارد و محیط بانان از این اکوسیستم ارزشمند نگهبانی و حفاظت می کنند.

تصویر مرتبط

در این نوشته با دیدنی های چالوس آشنا شدید.

با احداث بزرگراه تهران – چالوس، رفتن به این شهرستان بسیار آسان تر از گذشته شده است. الو ویلا برای  اجاره ویلا در چالوس ، به شما کمک می کند در ویلای مناسبی اقامت کنید و از سفر به چالوس بیشتر لذت ببرید.