سایر مطالب

روستای تمام سنگی ایران

تاریخ 03 مهر 1397


چگونه سفری ارزان داشته باشید؟

تاریخ 17 مرداد 1397


روستای کریک، ماسوله ای دیگر در جنوب ایران

تاریخ 24 مهر 1397


ییلاق سوباتان

تاریخ 26 خرداد 1398


محافظت از محیط زیست در سفر

تاریخ 24 مهر 1397


اجاره خانه در تهران

تاریخ 21 آذر 1397

سفر کردن یکی از نیازهای مهم ما انسان ها است که با آن می توانیم از فشار کار و زندگی رها شویم. داشتن سفری ارزان و راحت بسیار لذت بخش است.

بسیاری از افراد دوست دارند با هزینه کم سفر کنند و روح و روان خود را تازه کنند، اما نمی دانند چگونه این کار را باید انجام دهند. هزینه های زیاد سفر، یکی از مهم ترین دلائل افراد برای سفر نکردن است.

دوست دارید بدانید چگونه می توانید سفری ارزان و شیرین داشته باشید؟ به شما توصیه می کنیم این مطلب را تا انتها مطالعه کنید. در این نوشته  الو ویلا، سامانه اجاره ویلا  راهکارهای مهم برای داشتن سفری ارزان را برای شما بیان خواهد کرد.

نکات مهم برای داشتن سفری ارزان

1- بلیط سفر خود را ارزان بگیرید.

در زمان های نزدیک به تعطیلات و عید نوروز، معمولا قیمت بلیط های هواپیما و قطار بالا می رود. بنابراین، اگر می خواهید سفر شما ارزان باشد، خرید بلیط سفر خود را به این ایام موکول نکنید. یکی دیگر از راهکارهای خوب برای داشتن سفری ارزان، استفاده از تورهای لحظه آخری است که بلیط هواپیما و قطار را با تخفیف قابل توجهی ارائه می دهند. البته بهتر است از تورهای لحظه آخری معتبر استفاده کنید تا از صحت زمان بلیط هواپیما مطمئن باشید.

اجاره ویلا

2- هتلی ارزان قیمت رزرو کنید.

رزرو هتل را نیز به روزهای نزدیک تعطیلات موکول نکنید. در این روزها قیمت اتاق ها بیشتر می شود و تمام اتاق ها به سرعت پر می شوند، در نتیجه باید در زمان مناسب اقدام به رزرو هتل کنید. اگر می خواهید هزینه سفر شما کمتر شود، از اقامتگاه ها و خانه های محلی استفاده کنید . همچنین اجاره ویلا و اپارتمان گزینه بهتری میباشد و  از هتل بسیار ارزان تر است. با این کار می توانید از نزدیک، زندگی مردم محلی و آداب و رسوم آنها را مشاهده کنید.

سفر

3- دست پخت خودتان را بخورید.

اگر می خواهید هزینه سفر شما سرسام آور نشود، تا جایی که می توانید از غذا خوردن در رستوران دوری کنید. غذاهای رستوران معمولا گران هستند، به همین دلیل بهتر است دست پخت خودتان را بخورید. در مکانی اقامت کنید که آشپزخانه دارد و غذای خود را در آشپزخانه بپزید. اگر آشپزی برایتان سخت و وقت گیر است، غذاهای ارزان خیابانی را امتحان کنید. غذاهای خیابانی ارزان تر از غذاهای رستوران هستند و شما را با فرهنگ غذایی مردم آن منطقه آشنا خواهند کرد. می توانید از مردم منطقه درباره یک غذاخوری ارزان و تمیز سوال کنید و در همان مکان غذا بخورید.

4- به دنبال تخفیف باشید.

گاهی اوقات، مراکز تفریحی به افراد تخفیف های هیجان انگیزی می دهند. شما هم می توانید به دنبال پیشنهادهای شگفت انگیز و تخفیف های شهر مقصد باشید تا بتوانید با هزینه ای کمتر بلیط بگیرید. برای بهره مندی از تخفیف های مراکز تفریحی، در سایت های مخصوص تخفیف آن شهر جویای تخفیف های هیجان انگیز باشید.

5- هزینه حمل و نقل خود را کاهش دهید.

اگر می خواهید کمتر پول خرج کنید برای جابجایی بهتر است روش های دیگری نظیر پیاده روی، دوچرخه سواری و قدم زدن را امتحان کنید؛ این روش ها هم سرگرم کننده هستند و هم باعث می شوند پول خود را برای خرید بلیط اتوبوس، کرایه تاکسی و پرکردن باک ماشین خرج نکنید. گاهی اوقات در هنگام قدم زدن و دوچرخه سواری، جاذبه های زیبایی را خواهید دید که  با ماشین امکان دیدنش را ندارید.

گردشگری

6- با تورهای مسافرتی همراه شوید.

سفرهای دسته جمعی باعث کاهش هزینه های سفر می شود. اگر می توانید با تعدادی از دوستان و آشنایان خود همسفر شوید تا هزینه سفر بین افراد تقسیم شود. این تورها مسئولیت تمام چیزها از قبیل رفت و برگشت مسافران، تغذیه و بازدید مکان های دیدنی را برعهده دارند. بنابراین به شما توصیه می کنیم که برای سفرهای گردشگری، زیارتی و تفریحی ارزان قیمت در تورهای مسافرتی ثبت نام کنید.

7- در مراکز توریستی گران قیمت خرید نکنید.

یکی از عواملی که باعث اتمام پول شما می شود خرید از مغازه های گران قیمت است. این مغازه ها معمولا در مکان های پربازدید و توریستی قرار دارند.

اگر قصد خرید سوغاتی دارید، بهتر است به بازار داخل شهر بروید تا بتوانید اجناس را با قیمتی ارزان و منطقی تهیه کنید. اگر وسیله ای را نیاز ندارید، از خرید آن خودداری کنید تا پول بیشتری برای کارهای مهمتر داشته باشید.

ویلا شمال

8- پول های خود را در چندین مکان مختلف نگهداری کنید.

در سفر باید پول های خود را در چندین مکان مختلف بگذارید. اگر می خواهید پول هایتان گم نشود و از خطر جیب برها در امان باشد، آنها را پنهان کنید. جیب داخلی لباس یا چمدان، جای خالی وسایل آرایشی و بهداشتی و گاو صندوق داخل هتل از جمله مکان هایی هستند که می توانید بخشی از پول خود را در آنها بگذارید تا همواره پول کافی داشته باشید. هم چنین، با استفاده از کیف پول کمری بیشتر می توانید مراقب پول های خود باشید. البته به شما توصیه می کنیم که از مستر کارتهای مسافرتی و کارتهای بانکی برای حمل پول در سفر استفاده کنید.

9- به کمک کارت تلفن، در هزینه تماس صرفه جویی کنید.

برای اینکه پول زیادی بابت خرید شارژ و قبض تلفن نپردازید، می توانید از کارت تلفن های بین المللی استفاده کنید. اغلب دکه های روزنامه فروشی در تمام کشورها از این کارت ها دارند و شما می توانید این کارت ها را از آنها خریداری کنید. با این کار در هزینه تماس تلفنی با خانواده و دوستانتان صرفه جویی خواهید کرد.

اجاره ویلا

10- وسایل مهم را با خود بردارید.

وسایل مهمی نظیر کفش، وسایل آرایشی و بهداشتی و لباس مناسب از جمله لوازم ضروری برای سفر هستند. هنگام بستن چمدان، از وجود تمام این وسایل مطمئن شوید؛ زیرا اگر یکی از این موارد را نداشته باشید باید آن را در سفر خریداری کنید. گاهی خرید در دیگر نقاط باعث می شود پول بیشتری خرج کنید. اگر وسایل ضروری را همراه خود داشته باشید، دیگر نیاز نیست برای خرید آن پول بپردازید.

در این نوشته با 10 نکته مهم برای داشتن سفری ارزان آشنا شدید. قبل از سفر، درباره مقصد گردشگری خوب تحقیق کنید تا با انواع روشهای صرفه جویی و کاهش هزینه ها آشنا شوید. وقتی با شهر مقصد آشنا می شوید، بهتر می توانید برای بازدید کردن یا نکردن از جاذبه های آن برنامه ریزی کنید.